Българин грабна златото, като разби конкуренцията на европейското първенство по вдигане на тежести.

Гордост за България! Карлос Насар спечели златото в категория до 89 килограма на шампионата на Европа, който се провежда в Ереван. Българинът срази конкуренцията и се окичи с първото си отличие от Европейско първенство.

Само в пет опита, 18-годишното българче подобри световните рекорди в изтласкването и двубоя, като счупи и световния рекорд за юноши.

Ново злато за България! Карлос Насар спечели европейската титла с нов световен рекорд - Спорт - Dsport.bg

От българската федерация по вдигане на тежести се похвалиха във фейсбук страницата си, ето какво съобщиха:

“Насар, разби конкуренцията си след като изхвърли 174 кг, което е европейски рекорд за юноши, изтласка 221 кг. което е рекордно световно постижение в тази категория.
🥇Грабна и златото в Двубоя с общо 395 което го направи тотален доминатор в категория 89 кг.
🍾С постижението си, Насар си осигури квота за олимпийските игри в Париж 2024г.
👏Браво, Шампионе !”

Карлос Насар: Отивам в Колумбия за световната титла, дължа я на моя треньор

Българският състезател тотално доминираше, като достигна победата с разлика 21 килограма срещу втория в класирането.

Пожелаваме успех на Карлос и да ни радва още дълги години.

Споделете тази статия с вашите приятели!

АВТОРСКИ ТЕКСТ : MOZACHE